Ceny luksusowych nieruchomości we Włoszech utrzymują się na stabilnym poziomie

Ceny luksusowych nieruchomości we Włoszech są odporne na wahania i spadki cen. Następstwem kryzysu w połowie 2008 roku był spadek cen domów mieszkalnych o blisko jedną trzecią ich wartości i zaledwie o jedną piątą w przypadku luksusowych rezydencji.

Najnowsze dane pokazują, że obecnie we Włoszech w centrum uwagi znajdują się właśnie luksusowe nieruchomości. Oznacza to, że zainteresowanie obiektami za ponad trzy miliony euro nie spada, ale zmieniają się nabywcy. Do tradycyjnych inwestorów z Wielkiej Brytanii i USA dołączyli obywatele Skandynawii, Rosji, Holandii oraz mieszkańcy Europy Środkowej i Wschodniej. Wpłynąć na to mogło osłabienie euro, które odnotowano w pierwszej połowie 2012 roku, a które przyciągnęło inwestorów z krajów spoza strefy euro. 

Najpopularniejszym rejonem, który przyciąga inwestorów, jest Sardynia. Największym zainteresowaniem cieszą się tu obiekty o wartości ponad pięć milionów euro. Kolejne popularne rejony to Toskania oraz Umbria, w których chce inwestować prawie połowa ze wszystkich zagranicznych klientów. Podobna uwaga skupiona jest na nieruchomościach i gruntach wokół jeziora Como. Zainteresowanie to wypływa także z łatwości dojazdu oraz jakości samych obiektów. 

Z powodu globalnej recesji, wielu inwestorów powróci na sprawdzony rynek nieruchomości we Francji i w stolicy Wielkiej Brytanii.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: