Morze czy góry? Wybierz Costa del Sol i ciesz się jednym i drugim

Polscy inwestorzy poszukujący drugiego domu nad morzem coraz częściej wybierają Hiszpanię. Kraj z pięknymi plażami skąpanymi w słońcu, popularnymi sjestami, temperamentem i czarującymi miastami oddychającymi swoją starożytną historią.

Jednak w ostatnich latach zaprezentował się również jako nowoczesny kierunek zimowy z długim sezonem. W najsłynniejszym ośrodku narciarskim Sierra Nevada można jeździć na nartach aż do maja. Znajduje się mniej niż 2 godziny od Malagi. To właśnie na południowym wybrzeżu, zwanym Costa del Sol, koncentruje się największe zainteresowanie inwestorów. Mogą cieszyć się kąpielą w morzu i jazdą na nartach w ciągu jednego dnia.

 

6 powodów, dla których warto kupić nieruchomość na Costa del Sol

1) Najlepszy klimat w Europie

Na podstawie kilku badań ten region został oceniony jako miejsce o najlepszym klimacie w Europie. Bliskość morza i gór jednocześnie zapewnia wyjątkową równowagę i przyjemne temperatury bez dużych wahań w ciągu roku oraz niskie poziomy opadów z koncentracją głównie zimą.

2) Całoroczna destynacja

Średnio można tu cieszyć się słońcem dłużej niż 300 dni w roku. Wysoki letni sezon turystyczny trwa tutaj od początku czerwca do końca września. Jednak ludzie z całego świata przyjeżdżają do południowej Hiszpanii przez cały rok.

Długoterminowa średnia temperatura powietrza na Costa del Sol w grudniu wynosi 18 stopni Celsjusza. A od stycznia do lutego są tylko o dwa stopnie niższe. Kto nie skusiłby się na powrót do upału podczas zimowego deszczu ze śniegiem w Polsce - spacer po plaży, świeże kalmary w restauracji, gra w golfa lub po prostu przejażdżka na rowerze. Wszystko to blisko Twojej nowej nieruchomości.

3) Piękne długie plaże

Region Costa del Sol oferuje piękne plaże z drobnym piaskiem i stopniowym wejściem do morza. Krystalicznie czyste wody Morza Śródziemnego bezpośrednio zachęcają do pływania, nurkowania, snorkelingu i wielu sportów wodnych.

4) Łatwy dojazd

Dużą zaletą jest także łatwy dojazd. Przez cały rok można wygodnie dolecieć do lotniska w Maladze.

5) Raj golfa

Costa del Sol nazywane jest czasem także „wybrzeżem golfowym”. Na całym wybrzeżu znajduje się ponad 60 doskonałych pól golfowych. Cudowne widoki, spokojna atmosfera i doskonała obsługa przez cały rok. Bądź tego częścią. Ci, którzy pokochali ten sport, mają do wyboru nieruchomości tuż obok pól golfowych.

6) Kosmopolityczna atmosfera, jakość usług, wiele zabytków

Oprócz niesamowitej przyrody, Costa del Sol oferuje szeroki wachlarz możliwości aktywnego wypoczynku - kulturę, sport, spa i wellness, luksusowe sklepy, wykwintne restauracje itp.

Na kolumnadach największych kurortów usłyszysz mieszankę światowych języków wylewającą się z restauracji na świeżym powietrzu. Odwiedź mariny z wieloma luksusowymi jachtami. Kosmopolityczna atmosfera i bogate życie nocne przyciągają turystów z całej Europy i innych kontynentów.

Jedna wizyta to po prostu za mało. Jakie nieruchomości na Costa del Sol są teraz na sprzedaż?

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: