Najlepsze ośrodki narciarskie w Szwajcarii

FrancjaAustria mają tego wiele do zaoferowania, ale pokonanie Szwajcarii jest pod wieloma względami trudne. Przeważają tu dramatyczne kulisy imponujących gór, najpiękniejsze stare wioski górskie bez samochodów, najlepsze górskie restauracje i ponadto wspaniałe nartostrady. Jednocześnie Szwajcaria jest o wiele droższa niż oba państwa sąsiednie. Pomimo to tych sześć ośrodków warto odwiedzić.

Verbier - To najlepsze dla ekspertów

Verbier może się pochwalić wolnym terenem przygód na dużych wysokościach nad poziomem morza, który pod względem trudności przypomina nartostrady w Andermatt. W mieście dobrze działa bezpłatny transport skibusem. W tym ośrodku znajdziemy luksusowe hotele oraz tętniące życiem après ski jak w innych ośrodkach, ale tutaj z nimi dodatkowo łączy się duży prestiż. Po zakończeniu zjazdów najbardziej tętni to na Place Centrale oraz na dolnej stacji kolejki linowej Médran.

Zdjęcia: Gorillaimages / Shutterstock

Davos - To najlepsze dla średnio zaawansowanych

Za długimi czerwonymi stokami, które liczą nawet 12 km, a przewyższenie wynosi do 1 800 m można wyruszyć do Davos. Niektóre z nich przecinają lasy i winą się z góry aż do doliny, inne są bardziej rozległe i kończą się nad górną granicą lasu. Chociaż miasteczko nie przypomina górskiej wioski, to jednak oferuje wysokiej jakości usługi w zakresie spędzenia wolnego czasu jakimi są sztuczne lodowiska czy baseny pływackie.

Villars - To najlepsze dla początkujących

Villars to spokojny ośrodek, gdzie początkujący mogą w luźnej atmosferze próbować pierwszych zjazdów na nartach. Najlżejszy stok leży na poziomie wioski, ale czar polega na tym, że również pozostałe, dłuższe i wyżej położone nartostrady nie są trudne. Brytyjska Szkoła Narciarska New Generation oferuje nie tylko anglojęzycznych instruktorów, ale również zabawną i efektywną naukę. W 2017 roku zostało tu dodatkowo otwarte nowe centrum spędzania wolnego czasu z basenami, sauną i łaźnią parową.Zdjęcia: FamVeld / Shutterstock

Andermatt - Najlepsze warunki śniegowe

W Andermatt dzięki jego położeniu geograficznemu można spodziewać się wysokiej jakości śniegu, chociaż warunki w pozostałych popularnych ośrodkach są tylko przeciętne. Znajdziemy tu wprawdzie parę czerwonych stoków, ale poza tym mogą tu szusować głównie doświadczeni narciarze. Miasteczko rozwija się w ostatnich latach i powstają tu nowe hotele. Wraz z hotelami pojawiają się także wyciągi, dzięki którym w tym roku Andermatt może zaoferować ogółem 120 km nartostrad.

Zermatt - Wspaniałe après ski

Wieczorem w Zermatt można zabawić się w miejscowych barach i winiarniach. Niezapomnianą atmosferę stwarza żywa muzyka w barach takich jak Hennu Stall lub Cervo. Jeżeli wolisz kieliszek wina, polecamy bar Elsie’s. Popularna i poszukiwana jest także knajpa Papperla Pub z klubem nocnym Schneewittli w piwnicy. Zermatt oczywiście oferuje także wiele innych rozrywek. Różnorodne stoki połączone są z włoskim ośrodkiem Cervinia. Można spróbować heliskiingu, odwiedzić wysokiej jakości restauracje górskie, pobyt w przyjemnej wiosce bez samochodów – wszystko z wyjątkowym widokiem na Matterhorn.

Zdjęcia: Samot / Shutterstock

Mürren - Urocze otoczenie

Kiedy wyobrazisz sobie idealne alpejskie schronienie, być może zobaczysz małą wioskę z wąskimi uliczkami, wzdłuż których wznoszą się małe domki wysoko w górach, gdzie śnieg na dachach nigdy się nie roztopi. Oczywiście do tego zapierające dech w piersiach widoki na imponujące szczyty. Wszystko to oferuje Mürren. Nartostrady liczą ogółem tylko 54 km, ale na przykład zjazd ze szczytu Schilthorn do wioski należy do najlepszych w Alpach. Przez miasteczko Lauterbrunnen w dolinie można również dostać się do ośrodka Grindelwald-Wengen, w którym obowiązuje ten sam skipas jak w Mürren.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: