Solden / Oetztal

Ośrodek narciarski Sölden (Soelden/Solden), który znajduje się w Dolinie Ötztal należy do najlepszych obszarów narciarskich w Austrii. Dzięki swojej wysokości nad poziomem morza gwarantuje dostatek śniegu od grudnia do maja. Wszystkie nartostrady, które leżą poniżej 2.200 m są sztucznie naśnieżane. Jest to jedyny obszar narciarski, w skład którego wchodzą 3 szczyty, które leżą na wysokości powyżej 3.000 m n.p.m. Trzytysięczniki noszą nazwę BIG 3 i są to Schwarze Schneider (3.370 m), Tiefenbachkogl (3.309 m) i Gaislachkogl (3.058 m). Jeżeli zaliczymy te szczyty w ciągu jednego dnia, będziemy mieć w nogach 50 km i razem pokonamy przewyższenie 10.000 m. Dzięki "Złotej Bramie" dostaniemy się bezpośrednio z Söldenu aż do obszaru dwóch lodowców. Lodowce te noszą nazwy Tiefenbach i Rettenbach i są połączone tunelem narciarskim. Sölden jest także miejscem, gdzie pod koniec października rozpoczyna się Puchar Świata w slalomie na lodowcu Rettenbach. Do specjalności ośrodka należy nartostrada o długości 12 km z przewyższeniem 1880 m.

Wieczorem do dyspozycji jest cały główny deptak prowadzący przez Soeldenem, na którym można znaleźć atrakcje wszelkiego rodzaju, od dyskotek aż po super restauracje, jak na przykład Oetztaler Stube w hotelu Central lub restauracja Pfandl.

Podstawowy skipas jest wydzielony specjalnie dla Soelden i innych ośrodków, ale można zakupić inny rodzaj skipasu, nawet dla całej Doliny Oetztal obejmujący Hochoetz, Kühtai, Niederthai, Gries i Soelden. Więcej informacji znajdziecie na www.oetztal.comwww.soelden.com.

Oferta nieruchomości w obszarze Soelden / Oetztal.


Solden / Oetztal

Solden / Oetztal

Solden / Oetztal

Solden / Oetztal

Solden / Oetztal 

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: